Zīmola MARUSHA dabīgās kosmētikas sastāvā ir ēteriskās eļļas, jo tām ir nozīmīga loma ķermeņa kopšanā un noteikta iedarbība uz cilvēka labsajūtu.
Kāpēc mūsu izvēle ir par labu ēteriskām eļļām nevis smaržām?
Ēteriskās eļļas un smaržas atšķiras pēc to izcelsmes, sastāva, pielietojuma un ietekmes uz ķermeni. Lūk, galvenie aspekti, kāpēc ēteriskās eļļas tiek uzskatītas par labākām noteiktās situācijās:
1. Dabīgs sastāvs
- Ēteriskās eļļas tiek iegūtas no augiem, izmantojot destilāciju vai auksto spiešanu, un tās satur tīras augu esences. Tās ir dabīgas un nesatur sintētiskas piedevas vai ķimikālijas.
- Smaržas parasti tiek ražotas no sintētiskām smaržvielām, ķīmiskām vielām un dažkārt arī nelieliem dabīgo eļļu daudzumiem. Tās bieži satur alkoholu un citas ķīmiskas vielas, kas var kairināt ādu.
2. Terapeitiskās īpašības
- Ēteriskajām eļļām ir aromterapijas priekšrocības – tās var palīdzēt mazināt stresu, uzlabot garastāvokli, uzlabot miegu vai pat mazināt fiziskās sāpes. Piemēram, lavandas ēteriskā eļļa nomierina, piparmētra uzmundrina, bet tējas koka eļļa ir antibakteriāla.
- Smaržas galvenokārt tiek izmantotas tikai kā aromāts, un tām parasti nav terapeitiskas iedarbības.
3. Iedarbība uz ādu un ķermeni
- Ēteriskās eļļas (pareizi lietotas un atšķaidītas) bieži ir maigākas pret ādu un var pat palīdzēt to dziedēt. Tās ir piemērotas masāžām, vannām un ādas kopšanai.
- Smaržās esošās ķīmiskās vielas un alkohols var izraisīt alerģiskas reakcijas, ādas kairinājumu vai sausumu, īpaši, ja smaržas tiek lietotas tieši uz ādas.
4. Ilgstoša iedarbība
- Ēteriskās eļļas bieži ir koncentrētākas un spēcīgākas par smaržām. Pat neliels daudzums ēteriskās eļļas var nodrošināt ilgstošu aromātu, īpaši, ja to izmanto difuzoros vai uz ādas.
- Smaržas mēdz būt mazāk koncentrētas, un to aromāts bieži izgaist ātrāk.
5. Veselīgāka alternatīva
- Ēteriskās eļļas nesatur toksīnus un sintētiskas piedevas, kas var negatīvi ietekmēt elpceļus vai ķermeni kopumā.
- Smaržās esošie sintētiskie aromāti un ķīmiskās vielas dažreiz var izraisīt galvassāpes, reiboni vai elpošanas problēmas, īpaši cilvēkiem ar jutīgumu pret sintētiskām vielām.
6. Daudzpusīgs pielietojums
- Ēteriskās eļļas var izmantot ne tikai aromāta iegūšanai, bet arī medicīniskiem mērķiem, ādas kopšanai, matu kopšanai, telpu aromatizēšanai un pat tīrīšanai.
- Smaržas tiek izmantotas tikai kā personīgs aromāts, un tām ir daudz ierobežotāks pielietojums.
7. Videi draudzīgākas
- Dabiskas ēteriskās eļļas, kas iegūtas ilgtspējīgā veidā, ir draudzīgākas videi, jo tās nesatur sintētiskas ķimikālijas, kas var kaitēt videi.
- Smaržu ražošanā bieži tiek izmantotas sintētiskas vielas, kuru ražošana un izplatīšana var būt kaitīgāka videi.
Secinājums
Ēteriskās eļļas ir lieliska dabīga alternatīva smaržām, īpaši tiem, kas vēlas izvairīties no sintētiskām vielām un meklē produktus ar papildu terapeitiskām priekšrocībām. Tomēr svarīgi atcerēties, ka ēteriskās eļļas ir ļoti koncentrētas un tās vienmēr jālieto uzmanīgi un atļautajās devās (atšķaidot), īpaši uz ādas, lai neradītu kairinājumu.
MARUSHA produkcijā ēteriskās eļļas tiek plaši pielietotas. Tās ir pievienotas dabīgām ziepēm (Lavandas ziepes, Piparmētras ziepes, Kadiķa ziepes u.c.), tāpat arī sejas, ķermeņa un matu kopšanas līdzekļiem.