S​ausas un sasprēgājušas lūpas, plaisā lūpu kaktiņi - ko darīt?

Sausas, sasprēgājušas lūpas un lūpu kaktiņi ir periodiski raksturīgas vairumam cilvēku. Tās var ārstēt mājas apstākļos, ja vien tam nav nopietnāki cēloņi, kā dēļ būtu jāpārbauda sava veselība. 

Visbiežākie cēloņi sausām lūpām ir laikapstākļi, pārmērīga lūpu laizīšana vai medikamentu lietošana. Visbiežākie sausu lūpu simptomi ir lūpu sausums, zvīņošanās, čūlas, pietūkums, plaisāšana, asiņošana.

Kas izraisa sasprēgājušas lūpas?  Lūpas nesatur tauku dziedzerus kā citas ādas daļas. Tādēļ lūpas ir jutīgākas pret izžūšanu un sasprēgāšanu (plaisāšanu). Mitruma trūkums var pasliktināt lūpu stāvokli neatkarīgi no tā, vai tā ir laika apstākļu izraisīta vai saistīta ar nepietiekamu to kopšanu.  Zināms, ka ziemas mēnešos neliels gaisa mitrums izraisa lūpu sprēgāšanu. Arī bieža saules iedarbība vasarā var pasliktināt lūpu stāvokli. Vēl viens izplatīts lūpu plaisāšanas cēlonis ir pastāvīga to laizīšana. Siekalas no mēles var vēl vairāk attīrīt lūpas no mitruma, radot pat ļoti sausa lūpas.

Ko darīt, ja ir sausas lūpas

Pirmais solis ir pārliecināties, ka jūsu lūpām ir pietiekami daudz mitruma. To var paveikt:

1) lūpu balzams, uzklājot to visas dienas garumā,

2) dzerot vairāk ūdens,

3) izmantojot mitrinātāju mājās,

4) izvairoties no aukstiem laikapstākļiem vai piesegt muti ar šalli.

MARUSHA Lūpu balzams ar kliņģerīti

MARUSHA Kliņģerīšu lūpu balzams

Lūpu sprēgāšanu var izraistīt arī saules iedarbība. Pirms došanās ārā uzklājiet lūpu balzāmu. Lūpu balzāms ir dabīgs lūpu mitrinātājs, ja ir sausas lūpas, savukārt saules aizsargkrēms samazina turpmāko to izžūšanu. Pētījumos arī pierādīts, ka pret lūpu kaktiņu plaisāšanu palīdz arī Mežrozītes eļļa.

Lūpu balzams ar kliņģerīti un dažādiem sviestiem palīdz dzīšanas procesam un darbojas kā dabīgi sausu lūpu vitamīni.

Lūpu balzams ar daudzveidīgu sastāvu un kliņģerīti ir izcils risinājums. Lūpu balzami satur dažādus sviestus un eļļas, kā arī augu macerātus, kas palīdz dzīšanas procesam un darbojas kā dabīgi vitamīni gan sausām lūpām, gan sasprēgājušiem lūpu kaktiņiem. Zīmola MARUSHA Kliņģerītes Lūpu balzams ir dažādas eļļas, sviestus un dabīgus vitamīnus saturošs lūpu kopšanas līdzelis - tā sastāvā ir Kliņģerīte, bišu vasks, gan arī vairāku veidu sviesti (kakao, mango, šī sviests), dabīgas eļļas, Burkānu eļļa un E vitamīns. 

Kliņģerītei piemīt pretiekaisuma iedarbība, to izmanto brūču dziedēšanai, apdegumu, grūti dzīstošu čūlu ārstēšanai. Randomizēti klīniskie pētījumi pierāda Kliņģerītes ekstrakta labvēlīgu ietekmi uz brūču dzīšanu. Savukārt Burkānu eļļa satur karotinoīdus (provitamīns A), tas ir dabisks antioksidants, aizsargā pret mitruma zudumu, tādēļ īpaši ieteicams pirms saskarsmes ar sauli, sausām lūpām un lūpu kaktiņiem.

Atpakaļ uz bloga rakstiem

Atstājiet savu komentāru

Lūdzu, ņemiet vērā, ka komentāri ir jāapstiprina pirms to publicēšanas.