Ja krīt mati, vai Rozmarīna eļļa palīdz matu augšanai?

Rozmarīna eļļa ir guvusi lielu popularitāti matu kopšanā un, kā liecina pētījumi un dermatologu ieteikumi, rozmarīna eļļai ir zinātniski pierādīta efektivitāte un tā stimulē matu augšanu.

Rozmarīns satur karnozīnskābi, kas dziedē audu bojājumus un uzlabo šūnu darbību. Tā uzlabo asinsriti, kas ir svarīga matu augšanai, jo bez pienācīgas asins apgādes folikuli nesaņem matu augšanai nepieciešamos vitamīnus un uzturvielas un tādēļ aiziet bojā.

Rozmarīns matiem - pētījumi

Starptautiskā pētījumā, kurā tika salīdzināta rozmarīna eļļas un minoksidila ietekme uz matu augšanu, tika konstatēts, ka rezultāti bija līdzīgi pēc sešiem mēnešiem. Tādēļ var droši apgalvot: ja vēlies pilnīgākus, biezākus matus, tad rozmarīna eļļa ir viena no visefektīvākajām eļļām no tirgū zināmajām.

Marusha Rozmarīna matu eļļa matu augšanai

Attēlā: MARUSHA Rozmarīna un Nīma matu eļļa

Ko dod rozmarīna eļļa matiem un galvas ādai?

1. Rozmarīna eļļa samazina galvas ādas kairinājumu. Kā pierādīja iepriekšminētais starptautiskais pētījums, lielākajai daļai cilvēku, kas lietoja rozmarīna eļļu, arī mazāk niezēja galvas āda. Zināms, ka rozmarīna augam ēteriskās eļļas veidā piemīt pretiekaisuma īpašības. Tādējādi šī eļļa nomierina iekaisušu galvas ādu.

2. Rozmarīna eļļa novērš matu izkrišanu. Rozmarīna eļļa ir spēcīgs antioksidants, kas var cīnīties pret brīvajiem radikāļiem. Brīvie radikāļi bojā un iznīcina molekulas, tādējādi traumējot matu folikulus un izraisot matu izkrišanu.

3. Rozmarīna eļļa novērš blaugznas. Vienlaikus ar asinsrites uzlabošanu galvas ādā, rozmarīna eļļa arī iznīcina baktērijas, kas nosprosto matu folikulus. Tas attiecīgi var samazināt blaugznu veidošanos galvas ādā.

4. Rozmarīna eļļa palīdz samazināt sirmo matu skaitu. Kad šūnas tiek bojātas, tās var oksidēties, un pētījumi liecina, ka tam var būt liela nozīme novecošanās procesos, piemēram, matu nosirmošanas paātrināšanā. Aktīvi cīnoties pret brīvajiem radikāļiem, rozmarīna eļļa var arī palēnināt matu nosirmošanas procesu.

Rozmarīna eļļa matiem kā palīdz

Cik ilgi jālieto rozmarīna eļļa matu augšanai?

Pēc dermatologu ieteikumiem - Rozmarīna matu eļļa ir jālieto vairāk nekā seši mēneši, lai redzētu rezultātus. Zīmola MARUSHA ražotā Rozmarīna un Nīma matu eļļa matu augšanai novērš galvas ādas un matu sausumu jau pēc trešās lietošanas reizes, un to ilgstoši lietojot, ir pamanāma matu stāvokļa vizuāla uzlabošanās.

Kādiem matiem ir piemērota rozmarīna matu eļļa?

Rozmarīna ēterisko eļļu var izmantot jebkura veida matiem, jo tā iedarbojas uz matu folikulu nevis uz matu šķipsnu. To ir droši lietot arī uz krāsotiem matiem, jo eļļa galvenokārt ir jāklāj uz galvas ādas. Ja ir jutīga āda, tad vispirms notestē eļļas mazu pilīti uz ādas un pavēro 24 stundas, vai nav radies kairinājums. Liekot eļļu, paliec galvu atpakaļ, lai tā nenokļūst acīs. Tā kā nav datu par lietošanu grūtniecības vai zīdīšanas laikā, tad būtu ieteicams to nelietot grūtniecēm vai zīdīšanas laikā.

Vai Rozmarīna eļļu var salīdzināt ar citām eļļām?

Rozmarīna ēteriskā eļļa atšķiras no vairuma matu kopšanā izmantoto eļļu ar tās tiešo iedarbību uz matu folikulu veselību. Atšķirībā no citām eļļām (piemēram, tējas koka un piparmētras, kas veicina matu augšanu), rozmarīna eļļa stimulē matu folikulus, kuriem ir vāja asins apgāde (vāja asins apgāde izraisa matu izkrišanu). Jābrīdina gan, ka rozmarīna eļļa jālieto mazākās devās nekā citas eļļas, jo pārmērīga iedarbība var kairināt ādu.

Cik bieži un kā lietot rozmarīna matu eļļu?

Ja mati ir ļoti smalki vai ja ir taukaina galvas āda, tad ieteicams to lietot vienu reizi nedēļā, paturot galvas ādā vismaz 20 minūtes un tad izskalojot ar šampūnu. Ja mērķis ir novērst blaugznas, tad to var lietot biežāk.

Lai gan rozmarīna eļļa nav kaitīga, to nav ieteicams regulāri atstāt matos uz nakti. Jebkura eļļa, atstājot to uz ādas ilgāku laiku, izjauc galvas ādas mikrofloru, kas savukārt var izraisīt niezi un apsārtumu.

Sākot lietot rozmarīna matu eļļu, vispirms uzklāj to 1 reizi nedēļā un tad pakāpeniski var palielināt lietošanas biežumu.

Atpakaļ uz bloga rakstiem

Atstājiet savu komentāru

Lūdzu, ņemiet vērā, ka komentāri ir jāapstiprina pirms to publicēšanas.