Sašķelti matu gali - kā to novērst, apslēpt un ieveidot

Sausi un sašķelti matu gali ir periodiski aktuāli ikdienam. Svarīgi ir pareizi tos kopt un veidot.

Ko darīt, ja ir sašķelti matu gali, to jautā katrs frizieris. Ja godīgi, tam ir tikai viens patiess risinājums. Taču, lai patiesi sakārtotu matu galus, ir nepieciešama ikdienas matu kopšanas rutīna, kas novērš turpmāku matu lūšanu un palīdz apslēpt jebkādu to šķelšanos starp griezumiem.

Matu šķelšanās - kā to novērst

  1. Regulāri mitrini un pabaro matus. Jo vairāk tiek pabarotas matu šķipsnas, jo vairāk tās ir aizsargātas pret ārējās vides ietekmi un būs noturīgāki pret lūzumiem. Tam palīdz šampūni ar atjaunojošu sastāvu, barojošas matu maskas un matu eļļas.
  2. Matu ķemmēšanu sāc ar sapinušajiem matu galiem un tad pakāpeniski sāc ķemmēšanu augstāk, līdz mati viegli izķemmējas no matu saknēm līdz matu galiem.
  3. Izvairies no stingrām “zirgastēm”. Stingra gumija var noslogot smalkās matu šķipsnas, izraisot matu šķelšanos un lūšanu. Kad vien vari, staigā ar izlaistiem matiem, vai arī atspraud matus ar sprādzēm vai mīkstām, zīdainām matu gumijām. Laika gaitā pamanīsi, ka būs mazāk šķeltu matu.
  4. Pasargā savus matus no karstuma. Pakļaujot trauslos matus karstai temperatūrai, tā izvada no mata dabiskās eļļas un pakļauj to šķelšanās un lūšanas riskam.

Kā nomaskēt sašķeltus matus

1. Ieklāj mitros matos matu ieveidošanas un pret karstumu aizsargājošos serumus, krēmus, matu eļļas, kā piemēram, MARUSHA matu ārstniecisko eļļu ar Rozmarīnu un Nīmu. Uzklāj tos uz tikko izmazgātām, mitrām šķipsnām un matu galiem, kur visvairāk ir sašķelti, sausi vai bojāti mati, pirms dabīgas žāvēšanas vai žāvēšanas ar fēnu un tad izbaudi zīdainu mirdzumu.

2. Lieto matu eļļu, lai izgludinātu matu sašķeltās vietas. Kad mati ir nožuvuši, izmanto eļļu, lai barotu matu galus un nomaskētu matu šķelšanos. To vajadzētu lietot pēc matu taisnošanas. Lieto tādas matu eļļas, kuras paredzētas rupjiem vai īpaši sausiem matiem un kuru sastāvā ir tādas barojošās un ārstnieciskās eļļas kā nerafinētā avokado eļļa vai dažādu barojošu eļļu maisījums. Tev nepieciešams uzklāt pavisam nedaudz eļļas, lai nogurušiem matu galiem piešķirtu spīdumu. Uzpilini un saspied dažus eļļas pilienus plaukstās un magi iemasē tos matu šķipsnās. Ja mati ir plāni vai smalki, izvēlies vieglās eļļas.

3. Ja mati ir pārāk gaisīgi, izmanto vieglu matu laku un ar ķemmīti tos viegli piegludini pie pārējām matu šķipsnām.

Kā atbrīvoties no šķeltiem matu galiem

Ir tikai viens veids, kā patiešām atbrīvoties no šķeltiem matu galiem, un tas ir tos nogriezt. Ja mati ir vairāk bojāti un sašķelti visu matu garumā, tad apsver iespēju veikt īsākus un modernus griezumus. Ja nepieciešams nogriezt tikai pašus galus, tad tikai aplīdzini tos. Ja šādu nelielu apgriešanas procedūru atkārtosi ik pēc 4-6 nedēļām, tad varēsi teikt ardievas šķeltiem matu galiem!

Atpakaļ uz bloga rakstiem

Atstājiet savu komentāru

Lūdzu, ņemiet vērā, ka komentāri ir jāapstiprina pirms to publicēšanas.