Efektīvas un labākās matu eļļas un serumi matu augšanai

Matu eļļas un matu serumi ir efektīvi un dabīgi matu kopšanas līdzekļi matu augšanai, kas ne tikai pabaro, bet arī stimulē matu augšanu, palīdz pret matu izkrišanu, dod matiem spīdumu.

Kādēļ jālieto matu eļļas un matu serumi? Tiem ir plaša iedarbība un pielietojums, kā piemēram, Rozmarīna eļļa stimulē matu augšanu. 

Matu eļļas ir populāras bagātīga un dabīga sastāva, ātras un daudzveidīgas iedarbības un praktiskuma dēļ.

Efektīvas ir matu eļļas, kuras satur augstas kvalitātes un dabīgus augu ekstraktus un augsti spiestas augu eļļas, kas ir spēcīgi antioksidanti un spēj pagarināt matu folikulu augšanas fāzi. Piemēram, rozmarīna eļļa matiem ir pētījumos pierādīts kā efektīvs līdzeklis matu augšanas veicināšanai. Par rozmarīna eļļas īpašībām lasiet atsevišķā mūsu rakstā.

Foto: MARUSHA Rozmarīna matu eļļa

Eļļa matiem pret matu izkrišanu

Matu izkrišana ir globāla problēma – no tās cieš aptuveni 21 miljons pasaules sieviešu un 35 miljoni pasaules vīriešu. Galvenie iemesli tam ir pieaugošais piesārņojuma līmenis un stress. Arī UV stariem ir negatīva ietekme uz matiem, kas sausina un bojā matu struktūru. Lai mati būtu veseli un saņemtu to augšanai nepieciešamās barības vielas, kā viens no risinājumiem, kuru jau gadu simtiem lieto Indijā, ir matu eļļas un serumi.  Iemesls tam ir cilvēku pieaugošā izpratne par dabīgu matu kopšanas produktu sastāvu un ieguvumiem, proti, matu eļļu pēc-lietošanas efekts (jau pēc pirmās lietošanas mati un galvas āda ir mitrināta un mīksta) un to atjaunojošās īpašības (ilgtermiņā tās nodrošina veselīgu galvas ādu, stipru un veselu matu augšanu). Otrs iemesls ir šo produktu lietošanas praktiskums un ērtums, kas nenoliedzami ir svarīgs faktors mūsu ātrajā laikmetā.

Matu eļļa sausai galvas ādai

Veselīga galvas āda ir galvenais priekšnosacījums veselu un stipru matu augšanai. Sausa galvas āda ir viens no cēloņiem, kas veicina matu izkrišanu un blaugznu veidošanos. Tādēļ galvas ādas pabarošana ar dabīgām augu eļļām un ekstraktiem ir viens no labākajiem un efektīvākajiem risinājumiem. Tās ir arī spēcīgs un dabīgs antioksidants, kas spēj pagarināt matu folikulu augšanas fāzi, tādējādi nodrošinot gan veselīgu galvas ādu, gan stipru matu augšanu. Ja āda būs pabarota un mitrināta, tad būs novērsts arī viens no blaugznu biežākajiem rašanās cēloņiem, proti, sausa, jutīga un niezoša galvas āda.

Dabīgi matu kopšanas produkti bez konservantiem

Matu eļļu sastāvā ir tikai dabīgi augu produkti – ekstrakti un eļļas - no tādiem augiem kā nīms, avokado, kaņepes, sezams, kokosriekstu eļļa, alveja, rozmarīns. Matu eļļas nesatur parabēnus, konservantus, minerāleļļu; tās ir bez krāsvielām, sulfātiem un ĢMO. Tās nav kaitīgas un neatstāj negatīvas blaknes. Uzticamību tiem vairo arī šī biznesa caurspīdīgums un atklātība – uz iepakojuma ir pārredzams sastāvdaļu saraksts un ir saprotams ražošanas process. Savukārt par augu eļļu labvēlīgo iedarbību uz galvas ādu un matiem (mitrināšana, pabarošana u.c. ieguvumi) ir pieejama plaša informācija. Tāpat ir veikti virkne pētījumu un izdoti plaši zinātniski raksti par šo tēmu.

Pasaulē aug pieprasījums pēc Ājurvēdas augu eļļām, piemēram, Amlas, un dažādu citu augu matu eļļām. Populāras ir matu eļļas ar dažādu augu eļļu un ekstraktu maisījumiem, kas palīdz cīnīties ar dažādām matu un galvas ādas problēmām, piemēram, pret matu izkrišanu, matu nosirmošanu, blaugznām, galvas ādas problēmām. Matu eļļām ir specifiska, augiem raksturīgā smarža, kura nomierina, veicina matu ataugšanu, uzlabo asins cirkulāciju galvas ādā, veicina stipru matu augšanu un dod matiem spīdumu.

Pieprasīta vieglā matu eļļa jeb matu serums matu augšanai, sausiem matu galiem un plāniem matiem ar rozmarīnu un kokosriekstu eļļu

Tirgū ir pieejamas dažādas matu eļļas - smagas, vieglas, atvēsinošas u.c. Pēc eļļu veidiem matu eļļas iedalās kokosriekstu eļļa, argana eļļa, mandeļu eļļa, rīcineļļa u.t.t. Vispopulārākās ir pirmās divas eļļas - kokosriekstu un argana eļļa.

Bieži vien cilvēki pēc matu eļļas lietošanas piedzīvo vilšanos, jo tā atstāj taukainu spīdumu matos un padara matus smagus. Tas veicina pieprasījumu pēc vieglām eļļām, kas ātri uzsūcas un nerada nepatīkamās sajūtas. Šim nolūkam tiek pievienotas tādas eļļas, kā piemēram, sezama eļļa un mežrozīšu eļļa, kuras ir tikpat vērtīgas kā smagās eļļas.

Matu eļļas un matu seruma lietošana

Kā jebkurš kosmētikas produkts, arī matu eļļa jālieto piesardzīgi, proti, vispirms nepieciešams to notestēt, nelielā daudzumā to uzklājot uz ādas. Tas ir īpaši svarīgi, ja ir jūtīga galvas āda, piemēram, pret ēteriskām eļļām vai pret kādu no augu eļļām. Jāatceras, ka dabīgajos produktos dabīgo eļļu koncentrācija ir augsta un pret kādu no tām āda var būt jūtīga. Taču, ja alerģiskas reakcijas nenovēro (piemēram, apsārtums, nieze), tad produktu var lietot.

Lai būtu optimāli rezultāti, matu eļļu tradicionāli lieto vienu reizi nedēļā. Ja nepieciešams, to var ieklāt divas reizes nedēļā. Pirms iegādājies matu eļļu, vienmēr iepazīsties ar lietošanas pamācību, sastāvu un noskaidro, kādam mērķim tā paredzēta. Lai matu eļļa dotu gaidīto efektu, tā jālieto regulāri un ilgāku laika periodu. Piemēram, lai redzētu matu ataugšanas pozitīvo efektu, nepieciešami vismaz 6 mēneši, kuru laikā eļļa jāklāj regulāri.

Marusha Rozmarīna Matu eļļa – 100% dabīga barojoša matu eļļa ar Rozmarīnu, nīmu un kokosriekstu eļļu

Zīmola “Marusha” ražotā Matu eļļa ar Rozmarīnu ir 100% dabīga, bagātīga vieglā eļļa, kura satur 14 dabīgas un augsti spiestas augu eļļas un ekstraktus. Tā ir dermatoloģiski testēta un piemērota arī jutīgai galvas ādai, tā sastāv no eļļām ar zinātniski pierādītu efektivitāti matu augšanas stimulēšanā un tā paredzēta visiem ādas tipiem. Sastāvā ir dabīgas eļļas matu augšanai un stiprināšanai (Nīma eļļa, Kadiķa macerāts, Rīcineļļa, Kokosriekstu eļļa, Avokado eļļa, Sezama eļļa, Vīnogu eļļa u.c.), ekstrakti un vitamīni (Rozmarīna ekstrakts, Kliņģerītes ekstrakts, E vitamīns), Ājurvēdas auga – Amlas - eļļa, kā arī augšanu stimulējošās ēteriskās eļļas - Rozmarīns un Piparmētra.

Klientes pieredze - kā lietot MARUSHA Rozmarīna eļļu un kā iegūt lieliskus rezultātus, proti, ataudzēt ar to matus.

MARUSHA augu eļļu maisījums palīdz, pirmkārt, uzturēt veselīgu galvas ādu, kas ir pirmais nosacījums veselu un biezu matu augšanai, un , otrkārt, pabaro, spēcina matu saknes, stimulē matu augšanu, palīdz augt bieziem un stipriem matiem. 2015.gadā veiktie klīniskie pētījumi (publicēti PubMed) liecina, ka Rozmarīna eļļa ir tikpat efektīva kā Minoxidil jaunu matu augšanas veicināšanā un matu izkrišanas novēršanā. Savukārt 2014.gadā veiktie pētījumi (ko veikusi Korean Society of Toxicology)  apliecina, ka Piparmētras eļļa palielina matu folikulu skaitu, folikulu dziļumu un veicina matu augšanu. "Marusha" ražotajai eļļai ir rozmarīnam, piparmētrai un nīmam raksturīgā smarža un tā nepadara matus smagus. Pēc mazgāšanas mati izskatās veselīgi, tie ir mīksti un viegli, savukārt galvas āda ir pabarota un mīksta. Īpaši piemērota sausiem, bojātiem, bieži krāsotiem matiem, kā arī sausai un problemātiskai galvas ādai. Tās īpašības: paredzēta matu un galvas ādas mitrināšanai, mīkstināšanai, pabarošanai, palīdz cīņā pret matu izkrišanu, matu šķelšanos, matu sausumu, galvas ādas sausumu, blaugznām, tā uzlabo asins cirkulāciju un palīdz uzturēt veselīgu galvas ādu.  Lai būtu rezultāti, šo eļļu lieto vienu reizi nedēļā. Pēc uzklāšanas paturi to vismaz 2 stundas. Pirms lietošanas pārliecinies (notestē uz ādas), vai ādai nav jūtība pret ēteriskām eļļām vai citām sastāvdaļām.

Foto: MARUSHA Rozmarīna matu eļļa

Matu eļļas lietošana

Kā lietot matu eļļu? Pirmkārt, uzpilini uz rokām dažas eļļas pilītes (6-8 pilītes), iemasē to ar pirkstiem problemātiskajās galvas ādas vietās (masē līdz iesūcas). Uzklāj eļļu arī tajās vietās, kur mati vairāk krīt. Otrs variants ir pilināt eļļu ar pipeti uzreiz uz galvas ādas un tad ar pirkstiem iemasēt to ādā. Otrkārt, iepilini eļļu sausajos matos (kur nepieciešams) un matu galos. Treškārt, paturi eļļu matos iespējami ilgāk (vismaz stundu) vai uz nakti. Pēc tam to izmazgā ar dabīgu šampūnu un vieglu kondicionieri. Pēc izmazgāšanas mati ir mīksti, maigi, matu gali izskatās veseli un spīd; galvas āda ir mīksta, maiga, pabarota.

Matu eļļa bārdai

MARUSHA Rozmarīna Matu eļļa ir izmantojama arī vīriešiem bārdas kopšanai - kā eļļa bārdas augšanai.

Atpakaļ uz bloga rakstiem

Atstājiet savu komentāru

Lūdzu, ņemiet vērā, ka komentāri ir jāapstiprina pirms to publicēšanas.